Początkujący

Witam wszystkich zainteresowanych zajęciami w Aikido Budokai. Mam nadzieje że poniższe informacje zachęcą Państwa do odwiedzenia nas.

>Prowadzący
Michał Jaworski od 1997 czarny pas Aikido Aikikai, uprawnienia instruktorskie uzyskał w tym samym roku. od 2004 prowadzi własny klub Aikido Budokai. Od 2014 Instruktor Krav Maga United World Organisation.

>Sala:
Duża powierzchnia Dojo, maty na stałe, szatnie, prysznice.

>Opinie o Klubie Aikido Budokai
Opinie o naszym Klubie w serwisie społeczności profesjonalistów GoldenLine:
Czytaj opinie o Aikido Budokai

>Czy wymagany jest jakiś konkretny strój?
Na pierwsze zajęcia dres zakrywający łokcie i kolana wystarczy

>Czy jest to jakaś stała grupa o podobnych umiejętnościach?
Nie ma stałych grup. Można wybrać dowolne dni na swoje treningi.
Istnieje jedno rozróżnienie grup: na początkujących (rozpoczynający przygodę ze sztukami walki) i zaawansowanych (ci którzy mieli już styczność z tego rodzaju aktywnością)

>Jak wyglądają zajęcia dla dzieci?
Treningi przeprowadzane w formie zabaw ruchowych, wpływających na prawidłowy rozwój dziecka. Zabawy ruchowe uczą dzieci orientacji w przestrzeni i prawidłowych odruchów w chwilach zagrożenia (np. upadków), wpływają pozytywnie na koncentrację i koordynację. Dzieciom żywiołowym dają możliwość do swobody ruchowej w bezpiecznych warunkach, a dzieciom apatycznym szanse na przełamanie niechęci, lęku przed aktywnością ruchową.

>Czy Sztuki Walki są fajne dla kobiety?
No cóż …. to chyba zależy od osobistych predyspozycji i motywacji (zainteresowań, fascynacji)
Widziałem wiele kobiet uprawiających Aikido, ich praktyka spokojnie dorównywała facetom, więc płeć nie jest tak znacząca. Na początku na pewno jest ciężko, ale są to trudności które muszą przezwyciężyć także faceci.

>Czy wiek 16 lat to trochę nie za późno na zaczynanie nauki sztuk walki?
Nie. Jest to najbardziej odpowiedni wiek na podjęcie treningu. W tym wieku następuje gwałtowny rozwój fizyczny i dobrze jest nadać mu właściwy kierunek poprzez ćwiczenia fizyczne co zaowocuje w wieku późniejszym większą sprawnością.

>Mam 26 lat ( o ile ma to jakieś znaczenie?).
Nie ma jeśli są chęci.

>Mam obecnie 46 lat, czy mogę zacząć treningi.
Zajęcia są tak prowadzone aby każdy wyciągną z nich maksymalna korzyść bez względu na wiek, sprawność fizyczną czy płeć. Idea naszych treningów opiera się na indywidualnym podejściu do każdego ucznia.

>Czym się różni Aikido od samoobrony Krav Maga DefensiveCombat?
AIKIDO nieodzownie związane jest tradycja japońskich sztuk walk, a więc obowiązuje tu określona etykieta, sposób zachowania, odnoszenie się do współćwiczących, prowadzącego (Sensei), strój etc., czyli to, co obecne było zawsze w kulturze Japonii. AIKIDO niesie ze sobą też pewna filozofię, która wyraża się w sposobie wykonywania technik obronnych.

Krav Maga DefensiveCombat skierowane jest do ludzi, którzy niekoniecznie interesują się kulturą wschodu. W większości ćwiczą osoby chcące poznać konkretne sposoby na obronę samego siebie lub bliskich, wszyscy którzy chcą zadbać o kondycje, siłę, poczuć się lepiej i pewniej. Znajdziesz tu uderzenia, kopnięcia, walkę w parterze i inne.

Wybór zajęć zależy od Twoich preferencji i zainteresowań.

O aikido przeczytasz tu: Aikido

O Krav Maga DefesiveCombat więcej dowiesz się tu: Samoobrona Krav Maga

>Co to jest TRS (Trening Redukujący Stres)?
to ćwiczenia dla wszystkich którzy preferują łagodne formy ruchu. Ćwiczenia te pozwalają odnowić sprawność ruchową i wpływają pozytywnie na ogólną kondycje psychofizyczną. Poprzez swoją specyfikę pozwalają na odnajdywanie relaksu w ćwiczeniach fizycznych.

>Co to jest AIKI KEN
Zajęcia z mieczem japońskim, techniki wykonywane są w parach oraz pojedynkę przy użyciu drewnianych mieczy (boken). Zawierają ćwiczenia form rozwijających szybkość, koordynacje i orientacje w przestrzeni. Niektóre z nich wykonywane są powoli i w skupieniu przez co pomagają w wyciszeniu się i wpływają korzystnie na wewnętrzny spokój.

>Kiedy mogę przyjść na zapisy?
Najlepiej na 10 min przed rozpoczęciem zajęć.
Pierwsze zajęcia można zobaczyć lub poćwiczyć bezpłatnie.

>Czy mogę chodzić na dowolnie wybrane przeze mnie dni – np. w jednym tygodniu będę chodził w piątki i czwartki, a w następnym we wtorki i środy?
Dni powinny być ustalone na „sztywno” ale … jeśli sytuacja jest wyjątkowa należy porozmawiać z prowadzącym.

>Ilu osobowe są grupy?
Obecnie grupy liczą ok 15 osób tak więc kontakt z prowadzącym jest dość bliski co sprawia że
siła przekazu jest duża i trening jest bardziej efektywny.

>Jak wygląda trening?
Trening dla początkujących rozpoczyna się ćwiczeniami ogólnorozwojowymi , poprawiającymi siłę, szybkość, koordynację ruchową. Następną faza są ćwiczenia wprowadzające do praktyki: przewroty , pozycje , poruszanie się. Następnie ćwiczymy podstawowe techniki wykonując je w parach pod czujnym okiem prowadzącego który na bieżąco rozwiewa wątpliwości dotyczące ruchu.

>Kiedy można rozpocząć szkolenie, tzn. czy do szkolenia można przystąpić „z marszu”, czy są swego rodzaju semestry?
Treningi można rozpocząć od razu, nie ma podziału na semestry ani ścisłe grupy , program jest tak przygotowany by każdy początkujący mógł z niego korzystać w dowolnym momencie.

>Opłaty
Pierwszy trening jest na „na próbę” bez opłat.
Reszty informacji dowiesz się poprzez email, tel. lub przed treningiem.

>Jakie formy treningu organizujecie?
Nasza oferta znajduje się tu oferta aikido

Wymagania egzaminacyjne na stopnie kyu AIKIDO (.DOC)

Zapisy

Kontakt

Akademia Budokai
Tel.: 508 689 718
e-mail: budokai.pl@gmail.com
FACEBOOK:
Aikido: Aikido Budokai
Krav Maga: Krav Maga Warszawa
Krav Maga dla dzieci: Krav Maga dla dzieci
Dojazd: Mapa

Twitter
Facebook